در این اطلاعیه آمده است: به‎کارگیری و همگرایی با استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS)، یکی از ضرورت‌های لازم برای جذب سرمایه گذاران خارجی و ارتقای جایگاه بین‌المللی بازار سرمایه کشور است. بر همین اساس، با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده بین سازمان حسابرسی و سازمان بورس و اوراق بهادار، طبق مصوبه مجمع عمومی سازمان ‌حسابرسی مقرر شد: "آن گروه از شرکت‌ها و نهادهای مالی ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار که توسط سازمان بورس و اوراق بهادار مشخص می‌شوند و به تبع آن‌ها، شرکت‌های فرعی و وابسته مربوط از تاریخ مشخص شده توسط آن سازمان، در تهیه صورت‌های مالی خود از استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی استفاده نمایند".
به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی انجمن حسابداران خبره ایران، در ادامه این اطلاعیه که در روز چهارشنبه، 26 خرداد 1395 به شماره 004 / 440 / ب / 95 با موضوع «به‎کارگیری استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) در صورتهای مالی تلفیقی  سال مالی 1395» خطاب به کلیۀ شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران صادر شده، آمده است:

«با توجه به مراتب فوق، به منظور برنامه‌ریزی، شناخت و رفع مسائل و چالش‌ها، و اجرای مناسب پروژه مذکور، از مردادماه 1394 کمیته راهبریIFRS متشکل از نمایندگان معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان حسابرسی، جامعه حسابداران رسمی ایران، سازمان امور مالیاتی و برخی از خبرگان مالی در حوزه بازار سرمایه و حرفه حسابداری و حسابرسی تشکیل گردیده است.
 
در این خصوص، چنانچه شرکت‌هایی تمایل به اجرایIFRS در صورت‌های مالی تلفیقی سال 1395 دارند، می‌توانند تا تاریخ
 15تیر ماه 1395موضوع را از طریق آدرس ایمیلاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا شماره فکس 88671575-021 به این سازمان اعلام نمایند.
 
لازم به ذکر است که فهرست اسامی شرکت‌هایی که ملزم به تهیه صورت‌های مالی تلفیقی مبتنی بر IFRSدر سال 1395 هستند، در اولین فرصت پس از بررسی در کمیته راهبری و تصویب در هیات مدیره محترم سازمان بورس، اطلاع‌رسانی خواهد شد. شایان ذکر است که طبق برنامه ریزی صورت گرفته کلیه ناشران با توجه به اولویت های مشخص ، به تدریج از سال 1396 ملزم به تهیه صورت‌های مالی تلفیقی بر اساس استانداردهای IFRSخواهند بود.»
 

  علاقه‎مندان می‎توانند فایل اطلاعیه صادره را از این پیوند دریافت کنند.

سازمان آگهی های
وبگاه انجمن :
۸۲ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۳ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۴ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۵ ۹۹ ۶۵ ۸۸
ads@iica.ir
اطلاعات بیشتر