پیشینه
پس از تصویب اساسنامه جدید انجمن، در مجمع عمومی فوق العاده مورخ 23 تیر 1393، طبق ماده (8) اساسنامه جدید: «اعضای عادی انجمن پس از حداقل دو سال عضویت و احراز شرایطی شامل قبولی در آزمون تخصصی، کسب تجربه‏ کاری، و گذراندن دوره‎های آموزشی که ضوابط آن توسط ‏‏شورای‏ عالی تعیین خواهد شد می‎توانند به عنوان "عضو خبره" در یک یا چند شاخه‏ تخصصی شناخته شوند». شورای عالی انجمن در اجرای این ماده اساسنامه، پس از بحث و بررسی‎های مفصل کارشناسانه، سرانجام در جلسه مورخ 28 فروردین 1396 با تصویب «آیین‎نامه چگونگی احراز شرایط عضویت خبره» ضوابط و ساز و کار مورد نیاز برای اعطای عضویت خبره به اعضای واجد شرایط انجمن در سه شاخه تخصصی «حسابدار مالی خبره»، «حسابدار مدیریت خبره» و «حسابدار مستقل خبره» را فراهم کرد.

 

آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1396
بر مبنای مباحث انجام‎شده در جلسات شورای عالی در نیمه نخست سال 1396، مقرر شد با توجه به پیشینه آموزشی انجمن و مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) در زمینه حسابداری مدیریت، بلافاصله مقدمات پذیرش اعضای واجد شرایط انجمن در شاخه تخصصی «حسابدار مدیریت خبره» فراهم شود. از این رو، جلسه مورخ 2 مرداد 1396 شورای عالی به منظور انجام هماهنگی‎های لازم با حضور اعضای «هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره» تشکیل شد. در این جلسه، مقرر شد مواد «آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1396» حداکثر تا 15 مرداد 1396 توسط هیئت تعیین و از سوی دبیرخانه انجمن اطلاع‎رسانی شود، و این آزمون حداکثر تا هفته نخست آذر 1396 برگزار شود. اطلاعات بیشتر درباره نحوه برگزاری و پذیرفته‌شدگان این آزمون در این پیوند در دسترس علاقه‌مندان است.

آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1397
مطابق تصمیمات هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره و شورای عالی انجمن، مقرر شده است از این پس آزمون‌های حسابدار مدیریت خبره انجمن حسابداران خبره ایران دست‌کم یک بار در هر سال برگزار شود. در همین راستا، تاریخ «آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1397»، و نحوه ثبت‌نام اعضاء داوطلب شرکت در این آزمون، بلافاصله پس از تعیین توسط هیئت از طریق همین صفحه و راه‌های دیگر اطلاع‌رسانی به اطلاع اعضاء خواهد رسید.

سازمان آگهی های
وبگاه انجمن :
۸۲ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۳ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۴ ۹۹ ۶۵ ۸۸
۸۵ ۹۹ ۶۵ ۸۸
ads@iica.ir
اطلاعات بیشتر